10 października 2017

Oświetlenie

OŚWIETLENIE WIDOWNI

ROBOCZE

DEKORACYJNE

LAMPKI DO PULPITÓW

oświetlenie pulpitów dla muzyków i dyrygentów

 

 


system oświetlenia widowni i przestrzeni roboczych

ArcSystem to wydajne, wysokiej klasy oświetlenie LED wykorzystywane do oświetlania widowni i scen w teatrach, operach, filharmoniach, a także kościołów, sal widowiskowych, sal konferencyjnych czy muzeów. ArcSystem oferuje wymierne korzyści ekonomiczne i środowiskowe w starych jak i nowoprojektowanych instalacjach.

Zachowując zalety charakterystyczne dla opraw LED, tj. redukcja zużywanej energii 70-80% i zwrot inwestycji w okresie 2-5 lat czy zerowe koszty utrzymania, oferuje wiele innych, unikalnych cech:
– współczynnik oddawania barw CRI (Ra) >=92,
– szeroka gama temperatur barwowych, od 2700 do 5000 K,
– możliwość płynnej regulacji jasności w zakresie od 0 do 100% ,
– sterowanie przez DMX lub bezprzewodowo za pośrednictwem bezprzewodowego protokołu ArcMesh,
– brak konieczności wymiany tak istniejącej instalacji elektrycznej jak i modyfikacji punktów montażowych opraw,
– bezgłośne chłodzenie konwekcyjne,
– redukcja emisji CO2.

Wielokrotnie nagradzany ArcSystem zapewnia najwyższej jakości oświetlenie dla około 55 milionów osób na całym świecie. Oferuje wiele wariantów opraw: od montowanych w suficie czy na ramieniu z pojedynczym źródłem światła po naświetlacze wielopunktowe. Wszystkie urządzenia budowane są z wysokiej jakości aluminium i stali, malowane proszkowo. Oprawy wielopunktowe mogą być montowane na kratownicach, sufitach; na zamówienie dostępne są specjalne płyty do montażu podsufitowego. Dostępny jest szeroki zakres kątów świecenia opraw, bardzo precyzyjnie dobrane źródła LED o temperaturach barwowych 2700K, 3000K, 4000K, 5000K, jasność od 600 do 15000 lumenów, bardzo wysoki współczynnik oddawania barw CRI 90+.

Wszystkie elementy ArcSystem są chłodzone konwekcyjnie co zapewnia bardzo cichą pracę, nie posiadają ruchomych elementów, które mogą ulec awarii lub zabrudzeniu kurzem. Urządzenia ArcSystem mogą pracować także jako element oświetlenia awaryjnego. Wersja Emergency posiada dodatkowe wejście zasilające do podłączenia z centralnym układem zasilania awaryjnego.

Działanie ArcSystem
Istotą funkcjonowania ArcSystemu jest zintegrowane sterowanie wieloma oprawami oświetleniowymi w obiekcie.

Reflektory poprzez wbudowany moduł nadawczo-odbiorczy sygnału bezprzewodowego są sterowane przez transmiter TX1. Wywoływanie poszczególnych, zaprogramowanych w transmiterze scen odbywa się z poziomu bezprzewodowych paneli naściennych lub np. z konsolety oświetleniowej z wykorzystaniem sygnału DMX.

Przy całkowicie bezprzewodowym trybie pracy, nie ma konieczności wykonania dodatkowej instalacji sterującej, wystarczy tylko zasilanie 230V AC.

Zainteresował Cię ArcSystem? Napisz do nas, dobierzemy oprawy, przygotujemy kosztorys i projekt oświetlenia.