14 kwietnia 2020

Oświetlenie uniwersalne

Arc System NAVIS: system oświetlenia sal, korytarzy, foyer.

 

ArcSystem NAVIS

Slider

Oprawy ArcSystem Navis to źródło pięknego światła w eleganckiej obudowie z możliwością płynnego ściemniania. Są łatwe w instalacji, konserwacji oraz modyfikacji. 

Wszystkie opcje Navis posiadają jasną optykę w niewielkiej obudowie o wysokości zaledwie 100 mm z zerowym rozbłyskiem światła do tyłu.

Linia Navis to światło białe w wielu różnych temperaturach barwowych (w tym Fade to Warm dla 3000K, powodująca wzrost temperatury barwowej w trakcie ściemniania, imitując efekt znany z zachowania się tradycyjnych żarówek) oraz opcja kolorów RGBW.

Modułowa konstrukcja oprawy pozwala dostosować oprawy już podczas instalacji lub w późniejszym terminie, w zależności od potrzeb. Jej dopasowanie jest proste: ogranicza się do przykręcenia – bez konieczności demontażu samej oprawy – elementów optycznych czy mocowania osłon za pomocą magnesu.

Duży zakres regulacji
Oprawa typu podtynkowego, mocowana do sufitu o grubości od 0,5 do 20 mm. Wewnętrzny element posiada możliwość regulacji pochylenia do 30 i obrotu o 360 stopni.

Moc w zasięgu ręki
Umieszczenie sterownika poza oprawą przenosi elementy zasilające do dedykowanych pomieszczeń z urządzeniami zasilającymi. Zaprojektowany do użytku ze sterownikami ETC F-Drive LED za pośrednictwem RJ45 in / thru. 

Standard kolorów ETC
Opcja RGBW zawiera wiele zaawansowanych funkcji dostępnych w urządzeniach scenicznych ETC, w tym:
• spójność kolorów w różnych oprawach
• termiczna kompensacja dla utrzymania strumienia świetlnego w momencie gdy oprawa osiągnie temperaturę roboczą
• budżetowanie mocy czynnej dla maksymalnej mocy świetlnej w nasyconych kolorach

Soczewki
Wszystkie dostępne soczewki (15, 25, 40 i 60 stopni) mogą zostać w dowolnym momencie wymienione dzięki unikalnemu mechanizmowi mocowania typu „przekręć i kliknij”.

Osłony
Aby uzyskać pożądany efekt estetyczny, mocowane za pomocą magnesu akcesoria można łatwo zdejmować i zakładać. 

Akcesoria optyczne
Mocowane na zatrzaskach, są łatwe w instalacji, pozwalają na uzyskanie dodatkowych efektów świetlnych; różne typy mogą być ze sobą łączone. 

Oprawy wiszące, naścienne i wall wash
Możliwość instalacji w alternatywnej obudowie przekształca oprawę podtynkową w wiszącą, wall wash czy przeznaczoną do montażu na suficie.

F-DRIVE

Slider

Scentralizowane zasilacze LED
Łatwy w obsłudze system ułatwiający serwisowanie i modyfikację najważniejszych elementów sterujących oprawami LED, przeznaczony do umieszczenia w dimerowni lub szafie rozdzielczej. Dostępna jest opcja do montażu naściennego. F-Drive R12 jest wyposażony w wymienne karty wyjściowe, dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia systemu według indywidualnych potrzeb.

Specjalnie zaprojektowany do bezproblemowego użytkowania z oprawami ArcSystem Navis, lecz zapewnia także kompatybilność z szeroką gamą opraw LED innych firm.

Indywidualne sterowanie
Dzięki modułowej konstrukcji, F-Drive R12 umożliwi sterowanie pełnej gamy opraw LED. Za pomocą łatwo wymienialnych kart mozna dostosować jednostkę do różnego rodzaju potrzeb bez zakłócania pracy systemu.

Bezproblemowa instalacja
F-Drive posiada wejście 48 VDC zasilane z zewnętrznego zasilacza i steruje oprawami LED za pomocą DMX z możliwością konfiguracji, zarządzania i monitorowania RDM. Złącza wyjściowe RJ45 upraszczają infrastrukturę przewodów i umożliwiają podłączenie wielu opraw.

TYPY ZASILCZY

F-Drive R12
• mocowanie typu rack
• modułowa konstrukcja
• dwanaście slotów z czterema kanałami każdy
• zewnętrzny zasilacz

F-Drive W1
• mocowanie naścienne
• kompatybilność z oprawami CC, CV i FTW 
• cztery kanały
• opcja zasilania awaryjnego W1E 

TYPY KART

CC 150
Cztery kanały wyjściowe prądu stałego ze zmienną konfiguracją między 200 a 700 mA, 150 W mocy całkowitej na kartę.

CV 150
Cztery kanały wyjściowe PWM o stałym napięciu 24 VDC, 150 W mocy całkowitej na kartę.

FTW 150
Cztery kanały wyjściowe prądu stałego 450 mA dla opraw Navis 100 w wersji Fade to Warm.

Chroma 150
48 VDC dla maksymalnie czterech opraw Navis 100 RGBW.

ArcLamp 150
Zasilanie i sterowanie dla maksymalnie 32 opraw ETC ArcLamp w czterech kanałach.