22 sierpnia 2015

Oświetlenie dekoracyjne

GDS ArcSystem DECOR

 
Seria Decor dedykowana jest do zastosowań oświetlenia ogólnego foyer teatralnego, sali prób, hoteli, barów czy kościołów z możliwością regulacji jasności świecenia. 

ArcSystem DECOR zapewnia taką samą wysoką jakość światła, te same korzyści ekonomiczne i takie samo profesjonalne wsparcie ze strony GDS jak seria PRO, jednak bez dodatkowych elementów zaawansowanego systemu sterowania dla bardzo specjalistycznych zastosowań. Nie zawsze jest wymagane i opłacalne stosowanie ArcSystem PRO w foyer lub zapleczu teatru czy domu kultury. W tym celu została opracowana seria opraw ArcSystem DECOR bez utraty jakości światła.

Wszystkie lampy ArcSystem DECOR posiadają współczynnik CRI 90 lub wyższy. Różnorodność lamp serii DECOR pozwala na ich zastosowanie zarówno w dużych salach jak i kameralnych, niskich pomieszczeniach.

ArcSystem DECOR doskonale uzupełnia ArcSystem PRO pozwalając zastosować jeden system, jednego producenta w całym obiekcie. Obie serie mogą być montowane obok siebie gwarantując projektantom, wykonawcom oraz użytkownikom najwyższą jakość oświetlenia.

ArcSystem DECOR
Zaprojektowana, do zastosowań dekoracyjnych, seria ArcLamp DECOR oferuje doskonałe oświetlenie LED (wszystkie oprawy 90+ CRI), a także korzyści środowiskowe i ekonomiczne związane z niskim zużyciem energii.
ArcLamp
Decor Filament
Decor GU10

Batten Range
Produkty BATTEN zapewniają światło najwyższej jakości (w dowolnej temperaturze barwowej) w obszarach takich jak bary, foyer, restauracje i instytucje edukacyjne. Listwy zapewniają ciągły strumień światła, w przeciwieństwie do pojedynczych punktów świetlnych. Produkty lekkie BATTEN mają opcję wbudowanych sterowników DALI; dostępne są także inne sterowniki.
Infinitas

Track Range
TRACK to elastyczne rozwiązanie, popularne w branży hotelarskiej, handlu, edukacji i pomieszczeniach biurowych. Oferuje CRI 90, posiada w standardzie odbłyśniki średniej wiązki i współpracuje ze szynami euro. Rozwiązania oświetleniowe TRACK obejmują światło wysokiej jakości, idealne do każdego zastosowania. Produkty lekkie TRACK mają opcję wbudowanych sterowników DALI; dostępne są także inne sterowniki.
Manta (R) Spot
WallWasher

ArcSystem Decor Downlight Range
Oprawy ArcSystem DECOR zapewniają pełne, bogate spektrum kolorów w obrębie ich barwy białej. Oświetlane powierzchnie są bardziej świeże i czyste, szczegóły wyposażenia wnętrz ostrzejsze i bardziej zdefiniowane, a oryginalne zużycie energii zmniejsza się o około 80%.
Decor Downlight Small
Decor Downlight Medium
Decor Downlight Large
Decor Downlight HO

ArcSystem Decor – taśmy LED
Wewnętrzne taśmy LED do zastosowania w oświetlaniu kątów, znakowaniu itp. Dostępne w barwie białej lub RGBW w pełnym kolorze, możliwość wyboru temperatury barwowej.
Decor taśmy LED
Decor obudowa
Decor sterowniki

Image is not available

Slider

ArcSystem ArcLamp
ArcLamp to odpowiednik żarówki w technologii LED do zastosowania wszędzie tam, gdzie wymagane jest wysokiej jakości źródła światła w tradycyjnej formie.
Aby zapewnić doskonałą harmonię z tradycyjnymi oprawami takimi, jak żyrandole i kinkiety, GDS oferuje kilka rozwiązań technologicznych. Procedura wymiany tradycyjnych żarówek na ArcLamp ogranicza się do fizycznej wymiany żarówek oraz zamontowaniu, z wykorzystaniem istniejących przewodów, sterownika ArcLamp.
ArcLamp są dostępne w kształcie świeczki oraz bańki z mocowaniem E26/E27, E14, B15d, B22, w dwóch temperaturach barwowych 2700K i 3000K z opcją „Fade to Warm” (FTW) i Flicker Effect. ArcLamp zapewnia absolutnie płynną regulację jasności zachowując współczynnik oddawania barw CRI 90+.

Zasilanie: 24VDC
Moc: 4,8W
CRI: 90+
Chłodzenie: pasywne (bezgłośne)

ArcLamp znajduje zastosowanie w teatrach, operach, kościołach, pałacykach itp.

Image is not available

Slider

Decor Filament
Źródło światła stylizowane na art-deco z CRI 90+ CRI. Technologia chip-on-glass redukuje emisję ciepła o 80%, umożliwiając wielu lampom uzyskanie atrakcyjnego wyglądu w ograniczonych przestrzeniach bez znaczącego podwyższania temperatury otoczenia.

Dostępne w B22/B14/E27
CRI: 90+

Image is not available

Slider

Decor GUI10
Niezawodny odpowiednik 50-watowej oprawy z CRI 90+, idealny do ogólnych zastosowań i wymiany istniejących opraw GU10.

Moc: 6W
CRI: 90+
kąt: 60°
Chłodzenie: pasywne (bezgłośne)

Image is not available

Slider

Infinitas®
Infinitas® został zaprojektowany do zastosowań, w których poziom CRI 90+ nie jest wymagany, (zastosowano CRI 80). Dostępne opcje wpuszczane w sufit lub wieszane.

Moc: 50W
CRI: 80+
wymiary: 574, 102, 31

Image is not available

Slider

MANTA®
MANTA® to lekkie rozwiązanie z serii TRACK, popularne w hotelach, handlu, instytucjach edukacyjnych i pomieszczeniach biurowych. Oferuje CRI 90, posiada w standardzie odbłyśniki średniej wiązki dostarczane w standardzie i współpracuje ze szynami euro.

Moc: 12W, 17W, 24W
CRI: 90+
wymiary: 148, 162, 134

Image is not available

Slider

WallWasher
Produkty WALLWASHER mają unikalny asymetryczny design „drop down”. Dostępne są w opcji wpuszczanej w sufit i montowanej do podkonstrukcji, zapewniają podświetlenie łączeń paneli na ścianiach i sufitach, rozwiązując problem psów cieni, na przykład w sklepach.

Moc: 23W
CRI: 90+
wymiary: 574, 102, 31

Image is not available

Slider

Decor Downlight Small
Mała, kompaktowa oprawa LED typu downlight doskonale nadaje się do zastosowań na krótkim dystansie, takim jak niskie sufity, korytarze lub w miejscach gdzie występuje dodatkowe oświetlenie, złożone z wysoko zamontowanych lamp akcentowych. Generując około 1000 lumenów, ta oprawa jest bezpośrednim zamiennikiem dla opraw wolframowych 75 W.

Moc: 9W
CRI: 90+
wymiary: Ø96,  wysokość 79
Wymagany sterownik DECOR.

Image is not available

Slider

Decor Downlight Medium
Średni, kompaktowy downlight LED doskonale nadaje się do zastosowań na krótkim lub średnim dystansie, takim jak niskie sufity i korytarze. Generując około 2000 lumenów, ta oprawa jest bezpośrednim zamiennikiem opraw wolframowych 100/150 W.

Moc: 20W
CRI: 90+
wymiary: Ø70,  wysokość 120
Wymagany sterownik DECOR.

Image is not available

Slider

Decor Downlight Large
Duży, kompaktowy downlight LED doskonale nadaje się do zastosowań na średnim dystansie, takim jak pomieszczenia studyjne, sale kościelne, foyer i klatki schodowe. Generując około 4000 lumenów, ta oprawa jest bezpośrednim zamiennikiem opraw wolframowych 250/300 W.

Moc: 50W
CRI: 90+
wymiary: Ø250,  wysokość 168
Wymagany sterownik DECOR.

Image is not available

Slider

Decor Downlight HO
Oprawa kompaktowa typu downlight HO (High Output) doskonale nadaje się do zastosowań na dużym dystansie, takim jak sale balowe i duże pomieszczenia. Generując około 8000 lumenów, ta oprawa jest bezpośrednim zamiennikiem opraw wolframowych o mocy 500 W.

Moc: 100W
CRI: 90+
wymiary: Ø250,  wysokość 168
Wymagany sterownik DECOR.

Image is not available

Slider

Decor taśma LED standard
Taśma LED dostarczana w 5-metrowych odcinkach z mocnym klejem do szybkiego montażu. W zależności od wybranego modelu, paski LED można przycinać co 50 mm lub 100 mm. Wymagają stałego sterownika stałonapięciowego 24V, ściemnianie realizowane jest przez modulację szerokości impulsu (PWM) za pośrednictwem sterownika.

Moc: 14,4 lub 19,2 W
CRI: 90+
Dostępna barwa biała lub RGBW.
Wymagany sterownik DECOR.

Image is not available

Slider

Decor obudowa do taśm LED 
W uzupełnieniu taśm LED, GDS oferuje szereg profili do ich ochrony i poprawy wyglądu w przypadku, gdy sam pasek nie może być widoczny. Dostępne są trzy opcje dyfuzora dostosowane do stylu danej koncepcji. Ekstruzja jest dostarczana standardowo z  jednostkami 1M / 2M lub 200 mm, które można łączyć w celu osiągnięcia pożądanej długości. Dla większych zamówień istnieje możliwość zamówienia wymaganej długości.

Dostępne w wersji opalizującej lub matowej.
Odcinki 1 i 2 m.

Image is not available

Slider

DECOR sterowniki
Sterowniki dla dowolnego produktu LED, w tym downlightów i taśm innych producentów, w dowolnej konfiguracji, dla dowolnej wielkości pomieszczenia. Istnieją dwa typy sterowników. Podstawowy, budżetowy, dla rozwiązań niewymagających ściemniania, gdy oświetlenie wymaga natychmiastowej reakcji włącz/wyłącz.
Podstawowy sterownik z opcją ściemniania zapewnia wydajną pracę wszystkich opraw z serii DECOR. Sterowniki można łatwo instalować w praktycznie każdym pomieszczeniu.